Dolenjski muzej sodeluje v spremljevalnemu programu ob letošnjih XXXIII. olimpijskih igrah

Dogajanju ob letošnjih XXXIII. olimpijskih igrah, ki se bodo uradno pričele danes zvečer v Parizu, se pridružuje tudi Dolenjski muzej. V Slovenski hiši smo s kopijami odličij in predmeti Leona Štuklja iz daljnega leta 1924 opremili VIP konferenčno sobo, v hiši pa bomo 8. avgusta v sklopu DNEVA SLOVENSKE KULTURE NA OLIMPIJSKIH IGRAH V PARIZU, pod okriljem Ministrstva za kulturo RS, predstavil tudi nov, 17-minutni dokumentarni film o Leonu Štuklju in njegovi povezanosti z olimpijskim gibanjem, ko se je najprej kot telovadec, potem pa v visoki starosti še drugič kot najstarejši živeči olimpionik povzpel na športni Olimp. Muzej bo s predstavitvijo filma sodeloval tudi na drugih dogodkih v Slovenski hiši.